KOŠÍK  0 ks 0,00 €
Bookmark Kategória blogu Tipy pre Vás
Užívateľ Autor blogu Packa
Kalendár Dátum zverejnenia 14.09.2015
Videní 3915 Srdiečka 0 Komentáre 1

Vynikajúci darček pre čerstvých rodičov

Ľudia si radi nechávajú na pamiatku rôzne veci týkajúce sa prvých momentov života ich detí. Môže to byť pramienok vláskov, prvé vypadnuté zúbky, odtlačky rúčky, alebo nožičky. V poslednej dobe sa stretávame už aj s 3D sadrovými odliatkami ručičiek alebo nožičiek detí. Je to veľmi milá dekorácia, ktorá uchová natrvalo spomienku na to, aké maličké bolo Vaše dieťatko. Odlievacie sady Packa zároveň poslúžia aj ako originálny darček pre čerstvých rodičov. Taktiež samotné odliatky môžu slúžiť ako darček - pamiatka napr. pre starých rodičov.

Vyrobiť takýto sadrový odliatok nie je vôbec zložité. Všetko, čo na to potrebujete, je odlievacia sada, troška času a dva páry šikovných rúk. A samozrejme dieťatko, ktorému chcete urobiť sadrovú kópiu ručičky a nožičky. Odlievacie sady ponúkame v našom stánku Packa, kde si môžete vybrať z viacerých veľkostí. Naše sady obsahujú veci potrebné na výrobu takýchto odliatkov. 

Postup výroby nie je zložitý a dá sa zvládnuť za pomerne krátky čas. Ak nerátame čas potrebný na stvrdnutie sadry, tak odliatok ručičky aj nožičky zvládnete za menej ako 20 minút. V každej sade sa nachádza návod na použitie, ale máme pre Vás pripravené aj video, v ktorom je znázornený celý postup výroby sadrových odliatkov.

Odlievacia sada Packa - videopostup (YouTube)

Postup výroby sadrových odliatkov v skratke:
1) príprava odlievacej formy
    - príprava zmesi na formu - zmiešaním alginátového prášku s vodou
    - vloženie ručičky/nožičky dieťatka do vymiešanej zmesi
    - čakanie, kým zmes ztuhne (cca 30 sekúnd - 1,5 minúty)
    - vybratie rúčičky/nožičky zo ztuhnutej formy (forma je elastická)

2) výroba odliatku
    - príprava sadrovej zmesi - zmiešaním suchej sadry s vodou
    - vyliatie sadrovej zmesi do formy
    - čakanie, kým sadra ztuhne
    - vybratie hotového odliatku z formy (rozlámaním formy)

 

Hotové sadrové odliatky poslúžia ako pekná bytová dekorácia a zároveň ako milá spomienka na prvé dni života Vášho dieťatka. Po pár rokoch nebudete pri pohlade na odliatky ani veriť, aké maličké ručičky či nožičky Vaše dieťatko malo.

Komentáre k blogu

SANTIA

To je naozaj milé :)). I keď dosť krehké! :)

15.10.2015